Legyünk őszinték: az állami nyugdíjbiztosítási rendszer rendkívül ingatag, a kapott összeg pedig nem feltétlenül elegendő egy kényelmesebb életszínvonal garantálásához. Márpedig a legtöbben élvezni szeretnénk a nyugdíjas éveinket. Ezt az időszakot pihenéssel, kikapcsolódással szeretnénk eltölteni ahelyett, hogy a pénz miatt aggódnánk.
Itt nem az a kérdés, hogy szükség van-e takarékoskodásra, hanem az, hogy mikor kezded el az öngondoskodást.
#1 Rugalmas – a díjfizetés szüneteltethető
#2 Inflációkövető – az ügyfél kérésére reálértéken kerül kiszámításra a hozam
#3 A megtakarítás halál esetén átszáll a szerződésben megjelölt kedvezményezettre
#4 A szerződésbe foglalt kiegészítésnek köszönhetően amennyiben rokkanttá válsz, az összes addig befizetett pénz – a bónuszokkal és adójóváírással együtt – kifizetésre kerül.
#5 A nyugdíjkorhatár elérésekor a kifizetést egy összegben és/vagy havi bontásban is kérheted.
Egyesek ingatlant vásárolnak, míg mások aranyba, esetleg külföldi devizákba invesztálják a pénzüket. Ilyenkor befektetésről beszélünk. Ezzel szemben a megtakarítás egy havonta befizetendő, kisebb összegű terhet jelent, ami hosszú távon fog igazán megtérülni.
Tudtad? Az állam évente 20%-ot mellétesz meglévő megtakarításodhoz. Az adójóváírás igénylését az adóbevallásodban kérvényezheted. Ez egy havi 55 000 Ft-os biztosításnál már évente 130 000 Ft pluszt jelent.
A másik véglet, ha túl nagy összeg szerepel a szerződésben. Annak ellenére, hogy magasabb díjat fizetsz, nem leszel jogosult nagyobb kártérítésre. A biztosító ugyanis mindig a reális újjáépítési/újrabeszerzési értéket veszi alapul.